Вплив кольору каменів на організм
Інтернет-магазин прикрас з натурального камніння та біжутерії "Острів Мурано" пропонує Вашій увазі інформацію щодо хромотерапії, як способу покращити здоров’я.
Хромотерапія - це лікування кольором, що використовує дію кольорової гами на психоемоційний стан людини.
Ще Індійскі цілителі широко використовували лікувальні властивості чистого та яскравого кольору каменів. Зазвичай, до лікувальних зараховували усі кольори райдуги, які пов’язані з тканинами організма й допомагают регулювати три тілесных складові — вата, пітта і капха. В аюрведичній практиці кольоротерапії використовували такі кольори і відповідне їм каміння:
ЧЕРВОНИЙ. Це колір крові, що сприяє утворенню червоних кров'яних тілець і кровопостачанню; він створює тілесне тепло, підтримує колір шкіри і «підживлює» енергією нервові тканини і кістковий мозок. Якщо ви дивитеся на червоний колір, то пульс частішає і тонус підвищується. Разом з тим надлишок цього кольору призводить до збудливості, зниження уваги і навіть агресивності, він може викликати кон'юнктивіт і навіть різні неврози.
Виразниками червоного кольору, які використовуються у «Аюрведі», є рубін, червоний гранат, червоний турмалін, лал, корнеол, червона ямша.
ПОМАРАНЧОВИЙ. Цей колір, як і червоний, втілює вогняну стихію. Він зігріває душу і тіло, збуджує чуттєвість і дає силу геніталіям, покращує процес травлення, допомагає при патології селезінки і легень. Цей колір діє омоджуюче, регенеруючи нервову і м'язову тканину.
Найсильнішим концентратом помаранчового кольору є помаранчевий корунд (падпараджа), відомий тільки в Індії. Саме тільки споглядання цього каменя надавало надзвичайний приплив праны — життєвої сили — і позбавляло від багатьох хвороб. За помаранчевим корундом йдуть помаранчові топаз, сердолик, вульферит.
ЖОВТИЙ. Випромінювання жовтого кольору впливає на чакру Маніпура. Цей колір стимулює травлення, збільшує виділення шлункового соку, покращує роботу печінки, тонізує нервову систему, допомагає при лікуванні шкірних захворювань (алергічний дерматит, екзема)
У духовному плані жовтий колір стимулює розумову роботу і веде до повного відмирання Его. Однак надлишок жовтого кольору може призвести до накопичення жовчі в тонкій кишці і загострити в організмі питта. Носіями жовтого кольору у мінеральному царстві є: цитрин, золотисто-жовтий берил (геліодор), бурштин, сердолік, гіацинт, жовтий топаз, тигрове око, кальцит, авантюрин, яшма, агат.
ЗЕЛЕНИЙ. Цей колір символізує чистоту і свіжість листя, надає заспокійливу дію. Він благотворно впливає на серцеву чакру, уповільнює ритм серцебиття, пом'якшує емоції, сприяє регенерації тканин м'язових волокон. Надмірне накопичення в організмі вібрацій зеленого кольору є шкідливим.
Він може сприяти накопиченню жовчі і виникненню каменів у жовчному міхурі. Природа щедро обдарувала нас численної плеядою зелених каменів, що радують око і серце. У цю плеяду входять такі здавна шановані камені, як смарагд, хризоберил, хризопраз, зелений турмалін, зелений гранат, нефрит, жадеїт, малахіт та інші.
ЖОВТО-ЗЕЛЕНИЙ. Він поєднує властивості жовтого і зеленого кольорів і тому одночасно впливає на пупкову і серцеву чакри. Згідно «Аюведі» цей колір регулює в організмі елементи вата і капха, заспокійливо діє на розум, нервову систему і серце. Кращим виразником жовто-зеленого кольору є хризоліт. Вважалося, що хризоліт стимулює ендокринну систему, особливо функцію надниркових залоз. Його жовто-зелені вібрації благотворно впливають і на духовне середовище: усувають гнів, підозрілість, ревнощі, очищають серце від Его.
БЛАКИТНИЙ. Як вважають йоги, це - колір чистого свідомості, який надає заспокійливу, охолоджуючу дію на фізичне тіло і розум. Він здатний усунути в організмі надлишок питта, допомогти при захворюваннях печінки, нормалізувати артеріальний тиск, корисний при захворюванні очей, голосових зв'язок, горла. Блакитний колір впливає на горлову чакру Вішудха, і його виразниками в кам'яному царстві є відомі самоцвіти: сапфір, бірюза, блакитний халцедон (сапфірін), аквамарин, целестин.
Надлишок блакитного кольору також шкідливий: він викликає припливи вата і капха, що створює закупорки в організмі, викликає відчуття страху і спазматичні явища.
СИНІЙ. Цей небесний колір символізує Вищу свідомість і очищення, впливає на духовну сферу і через неї - на все фізичне тіло. Сині камені підвищують життєву силу організму, сприяють відновленню нервової системи, концентрують увагу, допомагають при неуважності, захворюванні очей, психічних розладах, епілепсії, дають антисептичний ефект і допомагають при деяких шкірних захворюваннях (лишай, екзема). Сині камені в природі рідкісні - це індигово-синій сапфір з індійських родовищ, бадахшанский лазурит, співзвучний йому азурит і синій содаліт. Як стверджують йоги, медитація з лазуритовим шаром знімає головний біль і допомагає при гірській хворобі.
ФІОЛЕТОВИЙ. Індійські йоги особливо шанували цей колір. Це колір Аджни, чакри «третього ока», колір Космічного свідомості. Він веде до пробудження в людині ясновидіння, вищої свідомості, створює легкість в тілесній і духовній сфері, відкриває двері до сприйняття мудрості. Як говориться в «Аюрведі», фіолетовий колір полегшує в організмі питта і капха, але надлишок його, в свою чергу, може загострити елемент вата. Цей колір надає благотворний вплив при головних болях, депресіях і неврозах, струсах мозку, запальних процесах, полегшує хвороби нирок і печінки. Найкращим каменем - носієм фіолетового кольору - є аметист, який не має собі рівних. Серед інших каменів фіолетового кольору можна назвати чароїт, гранат, альмандин і фіолетовий скаполіт з ефектом котячого ока, відомий тільки в Африці.
РОЖЕВИЙ. Цей колір символізує такі якості, як любов і співчуття, чистоту і відкритість. Поряд із зеленим, рожевий колір впливає насамперед на серцеву чакру. М'який рожевий колір несе радість і очищення психіки від різних негативних впливів, допомагає піти від страхів і побоювань. Цей рідкісний в царстві мінералів колір відображають рожевий кварц, камінь «ранкової зорі» - родоніт і близький йому родохрозит, рожевий берил (морганіт) і рожевий турмалін (рубеліт).
ЧОРНИЙ. Це колір великої таємниці природи, конденсатор тепла та енергії. Чорний колір - колір першої чакри Муладхара, який поглинає і очищающує чакру і все тіло. Він надає сприятливу дію при захворюваннях, обумовлених факторами холоду і вологи, і знижує артеріальний тиск. Виразниками чорного кольору є: гагат, лідіт, обсидіан, гематит, моріон.
БІЛИЙ. Священний білий колір, що з'єднує особистість з Космосом, Богом. Він є символом чистоти і Віри. Цей колір благотворно впливає на психо-емоційну сферу, несе заспокоєння, стабільність і гармонізацію функцій організму.
Носіями білого кольору є алмаз, чистий кварц, кахолонг, перли, селеніт і білий нефрит.
Поряд з основними кольорами, які використовувались в аюрведичній практиці, на організм діють і поєднання різних кольорів. Ось вони:
-
Білий і червоний — підвищує настрій і тонус. Камфнь: карнеолонікс.
-
Білий і синій — несе заспокоєння і емоційну рівновагу. Камінь: лазурит.
-
Блакитний і зелений — заспокійлива дія, зняття напруги, попереджає епілептичні напади. Камені: амазоніт, бірюза, аквамарин.
-
Червоний і зелений — надає збужуючу дію. Камінь: яшма.
-
Синій з зеленим — нормализує дихання і тиск, знімає стрес, страхи, очищує підсвідомість. Камені: малахіт, азурит.
-
Синій з фіолетовим — поєднання цих двох кольорів вважається шкідливим. При довгому спогляданні може виникнути дискомфорт, головний біль і нудота. Камені: фіолетово-синій різновид лазурита.