Вінниця и Венеція

Цією статтею ми починаємо цикл розповідей про рідне місто Вінницю.

Якщо поцікавитися у будь-якого більш-менш обізнаного іноземця, чи чув він про таке місто, як Вінниця, він скаже: «YES! YES», радісно киваючи головою і буде мати на увазі Венецію.

Якщо поцікавитися у деяких жителів Вінницької області, що їм відомо про Венецію, вони теж розусміхаються і довірливо повідомлять, що це обласний центр. Так от, я можу з 100% упевненістю стверджувати, що Вінниця та Венеція - це два абсолютно різних міста. Венеція знаходиться на Адріатичному узбережжі в Північній Італії, а Вінниця - в центрі України.

Венеція - місто мрія, місто-казка, зустріч з яким смакуєш і чекаєш як свято.

Але як відомо: очікування свята завжди краще самого свята.

Венеція - найромантичніше місто на світі, місто жахливих замків, потопаючих у воді, місто каналів і мостів, гондол і гондольєрів.

Венеція - найнереальніше з усіх реальних міст світу.

Венеція - найфотогенічніше місто, ця «розпусниця свята» надзвичайно прекрасна за будь-якої погоди і в будь-який час доби. Вона як мара, немов виткана з сновидінь, от відкриєш очі - і вона зникне разом з натовпом захоплених туристів, зграєю щось туркочучих голубів і чорних як смоль негрів з китайськими сумками на площі Святого Марка.

Венеція - це місто всупереч, це фантом, це ілюзія, так не буває і тим не менш є. І венеціанські маски, і венеціанські танці та венеціанське скло, і острови Бурано і Мурано.

А тепер про Вінницю. Невелике, затишне, трохи провінційне містечко на берегах Південного Бугу.

Вінниця грунтовно і твердо стоїть на землі, вона як жінка-селянка, якій доводиться розраховувати тільки на себе.

І собою хороша, і виглядає як на картинці, і історія є, і фестивалі "Вінниціанські" проходять, і тролейбус у нас так і називається "ВЕНЕЦІЯ" (очевидно, з самої Венеції до нас приїхав), а трамваї так точно зі Швейцарії, інших просто не тримаємо, і найголовніше - фонтан у нас найкращий у Європі, - словом, приїжджайте, не пошкодуєте.

І ще з деяких пір у нас і свій Острів Мурано є, де вінничани, гості міста та просто будь-який бажаючий можуть купити прикраси з натурального каменю і муранського скла за цінами Венеції і нижче.

Різнобарвне, мозаїчне, переливчасте, з вкрапленнями, вбудованими фігурами і глибоко захованими квітковими композиціями, муранське скло венеціанських майстрів всіх кольорів веселки може стати Вашим придбанням, прикрасити Вашу колекцію і доповнити Ваш образ.

Прикраси Острови Мурано чекають на Вас! (ТРЦ «Магігранд», ТРЦ «Квартал», інтернет-магазин прикрас ручної роботи «Острів Мурано»)


 

Валентина Калиниченко