Родоніт

Походження. Назва каменю походить від грецького слова rhodon - «троянда», «рожевий», що вказує на червоний, малиновий чи рожевий кольор родониту. На Сході цей мінерал через його характерне забарвлення називали «каменем ранкової зорі». На Русі родоніт називали також «рубіновим» чи «рожевим шпатом». 

Для родоніту характерні тонкі чорні розгалужені прожилки, які складаються з окислів марганцю. На рожевому тлі вони утворюють вигадливі малюнки і візерунки, складаються іноді у справжні пейзажі. Родоніт - чудовий виробний камінь, у середині ХІХ ст. із нього різали розкішні вази, чаші, стільниці і письмові набори.

Родовища родоніта відомі у Австралії, Індії, Колумбії та США. В Україні зустрічається в Карпатах.

Магічні властивості. Вважається, що родоніт пробуджує приховані таланти та здібності, сприяє розвитку різних умінь і спритності. У Індії та Таїланді родоніт цінували за магічну властивість пробуджувати у людей любов у житті. Родоніт здатний наповнювати силою духу фізичне тіло людини. Цей камінь вважався посланцем Вищих Сил. Кулі, виготовлені з родоніту, використовували для медитації.

Лікувальні властивості. В давнину на Сході прикладали шматочки родоніту до обличчя біля очей задля зміцнення зору. Йоги вважали, що м'які вібрації рожевого кольору, проникаючи в ауру, стимулюють серцеву чакру і сонячне сплетіння; заряджають як тонке (ефірне), так і фізичне тіло. Східні цілителі готують з «каменю ранкової зорі» особливий еліксир для лікування онкологічних захворювань. Допомагає і при захворюваннях печінки.

Підібрати прикраси, що містять Родоніт