Нефрит

У інтернет-магазині прикрас з натурального каменю й біжутерії "Острів Мурано" Ви можете купити сережки, браслети, намисто, кулони, кільця, брелоки з нефриту

Загальний опис.

Нефрит - напівпрозорий мінерал, зазвичай білого і зеленкуватого кольору. Є прихованокристалічним різновидом мінералів групи амфиболів: актинолита і тремолита. 

У Давньому Китаї розрізняли п'ять кольорів нефриту: "білий, як бараняче сало чи вершки; жовтий, як каштани, зварені в киплячій воді; чорний, як вакса чи лак; червоний, як гребінь півня, чи помада для губ; але найпоширінішим є зелений"

Іспанці зустрілися з на нефритом під час завоювання ацтеків. Дізнавшись про лікувальні властивості нефриту, конквістадори назвали його "каменем попереку".

У Європі до нього приліпилося латинське найменування - "нирковий камінь", що невдовзі і скоротилося до "нефриту". Тривалий час головним центром видобутку нефриту була Бірма, звідки щорічно у Китай вивозилося понад 250 тонн цього каменю.

Крім Бірми та Китаю, існують родовища у Середній Азії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Індії. Нефрит з канадської провінції Британська Колумбія відомий як канадський жад.

Конфуцій вважав нефрит символом розуму, гуманності, відданості, правдивості. У древніх тюрків і монголів нефрит вважався каменем перемоги, ним прикрашали мечі та паски.

Магічні властивості. У Європі нефрит уособлював чесність, сумлінність, порядність, хоробрість, вірність та мудрість. Він був символом досконалості і чистоти. У середньовіччі нефрит був улюбленим каменем алхіміків. Його радять носити людям, які намагаються змінити своє життя, розпочати його новий період. Це - камінь змін, допомагає виходити з життєвих глухих кутів.

З нефритом пов'язане сімейне благополуччя і довголіття. Китайські імператори клали собі під голову нефритову подушку; вона зберігала прохолоду в спеку, зберігала життєву силу й молодість.

Лікувальні властивості. Літотерапевты стверджують, що нефрит володіє проективною енергією Янь. Здавна у Китаї товчений нефрит додавався в "еліксир безсмертя" - напій для збереження молодості і здоров'я. Завдяки великий теплоємності, шматок нефриту, прикладений до живота, діє як грілка, що тамує біль.

Підібрати прикраси, що містять Нефрит


Рекомендовані товари